Velkoobchod mechanizace pro stavebnictví a průmysl

Firma MECHANIK, spol. s r.o. provozuje velkoobchod nabízející mechanizaci a stroje pro stavebnictví a průmysl. V provozovnách firmy MECHANIK s.r.o. v Čechách, na Moravě a na Slovensku zajišťujeme prodej stavebních strojů a mechanizace, opravy stavebních strojů a servis. Neméně důležitou službou, kterou poskytujeme malým i velkým stavebníkům je půjčovna stavebních strojů.

Na český i slovenský trh dodáváme: benzínové elektrocentrály EUROPOWER, MEDVED, GESAN, WAY, ITC POWER/HYUNDAI, naftové elektrocentrály EUROPOWER a ITC POWER/HYUNDAI, topidla, odvlhčovače vzduchu a ventilátory MASTER, stavební diamantové pily RUBI, SIMA, VACUTEC, diamantové kotouče SOLGA a RUBI, stavební vrátky CAMAC a UMACON, stavební shozy, stavební výtahy, míchačky, vibrační a zhutňovací stroje, stroje na řezání betonu, řezačky na obklady, pomůcky a nástroje pro obkladače RUBI a další stroje a nářadí pro profesionální i příležitostné použití.

V současné době jsme díky portfoliu nabízených služeb schopni vyhovět všem požadavkům zákazníka. Samozřejmostí je showroom s vystavenými stroji v naší multifunkční hale v Kyjích, poradenství a osobní přístup. Hala slouží zároveň i jako centrální sklad. Dále náš tým nabízí kvalitní záruční i pozáruční servis (centrála Praha) a v neposlední řadě i půjčovnu malé a střední stavební mechanizace (centrála Praha, pobočka Olomouc). Těšíme se na Vaši návštěvu v některé z našich provozoven.

Naše firma byla založena na podzim 1991 s tradicí kolektivu lidí, kteří se zabývali opravami malé stavební mechanizace od roku 1975. Společenské a hospodářské změny po roce 1989 dovolily tyto servisní služby rozšířit také o obchodní činnost - nejdříve formou maloobchodních prodejen. V roce 1995 jsme otevřeli jednu z prvních půjčoven stavebních strojů na území hlavního města Prahy.

Dalším významným mezníkem ve vývoji naší firmy byly ničivé povodně v roce 2002, které nás zcela zatopily v našem sídle v Karlíně. Tím jsme byli donuceni hledat nové prostory k podnikání, které jsme nakonec na několik let našli na Žižkově. Nové prostory a situace na trhu v této době nastartovaly nový směr našeho podnikání – velkoobchodní prodej.

Od roku 2008 máme také vlastní pobočku v Olomouci.